Biżuteria z motywem i symboliką łapki psa, kota, królika i innych zwierzaków

Biżuteria z motywem i symboliką łapki psa, kota, królika i innych zwierzaków

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób przywiązuje wagę do relacji ze swoimi zwierzętami domowymi, kochamy psiaki, kociaki i inne futrzaki traktując je jak członków rodziny. Wspomnienia związane z bliskimi sercu zwierzętami często budują ważne elementy naszej osobowości. Nie dziwi więc duże zainteresowanie biżuterią, która swoją formą oraz symboliką uzewnętrznia miłość i przywiązanie do pupila. Biżuteria z motywem łapki zwierzaka to doskonały sposób na pokazanie światu jak ważna jest dla nas przyjaźń ukochanego czworonoga.

kobieta przytulająca psa - pomysł na prezent dla psiej mamy

Symbolika zwierzęcej łapki w kulturze

W wielu kulturach ślad łapy niesie z sobą bogata symbolikę nawiązującą do atrybutów dzikich zwierząt. Od najdawniejszych czasów ludzie rysowali tropy (odbicia/ślady łap zwierząt w podłożu) np. na ciele, w postaci malunków i tatuaży, by w ten sposób wyrazić podobieństwo cech człowieka i danego zwierzęcia. Świetnym przykładem jest odbicie niedźwiedziej łapy, która symbolizuje siłę, męstwo, odwagę, godność i niesie jeszcze inne pozytywne znaczenia - np. wielką wartość macierzyństwa i troskliwości (gdy mówimy o niedźwiedzicy). W każdej kulturze zwierzęta miały i mają szczególne miejsce, a ten fenomen obserwowany jest w każdym zakątku świata. To bardzo szerokie i ciekawe zagadnienie zgłębiane przez kulturoznawców, antropologów, historyków i badaczy przyrody.

Współcześnie motyw łapy (szczególnie ślady łap zwierząt udomowionych) traktowany jest często jako uniwersalny symbol oznaczający zwierzęta i pozytywne nastawienie człowieka do istot żywych. Wyraża zainteresowanie przyrodą i zgłębianie wiedzy na temat świata fauny i flory, zamiłowanie do hodowania zwierząt, niezwykłą przyjaźń ze zwierzętami domowymi, a także działania na rzecz ochrony oraz ratowania zagrożonych gatunków i poszkodowanych zwierząt.

Symbolika zwierzęcej łapki w biżuterii

Symbol łapki zwierzaka niesie uniwersalny przekaz, który odzwierciedla miłość do świata natury, przyrodniczą pasję oraz troskę o dobro zwierząt. Zawieszka z łapką zwierzaka jest również oznaką przywiązania do ukochanego pupila, niezależnie od tego, czy masz pod swoją opieką psa, kota, królika czy jeszcze inne udomowione stworzenie.

Motyw psiej czy kociej łapki może symbolizować także zawód weterynarza - profesję wymagającą lat nauki i poświęcenia dla zdobycia kwalifikacji. Dla wielu osób weterynaria to wielka pasja, której oddali serce - leczenie zwierząt dla nich jest życiową misją, dającą radość i satysfakcję.

Biżuteria z motywem łapki będzie doskonałym prezentem dla weterynarki i każdej kobiety kochającej zwierzęta. Zawieszka z łapką będzie wyrażać pewność siebie, wrażliwość na zwierzęta, otwartość na przyrodę i zamiłowanie do zwierząt domowych.

Rodzaje biżuterii z motywem łapki zwierzaka

W ofercie Believy znajdziesz różne rodzaje biżuterii z motywem łapki zwierzaka - od naszyjników (w formie chokera), przez bransoletki i zawieszki solo. Niebawem w sklepie pojawią się kolczyki z naszymi autorskimi wzorami.

Nasze ażurowe zawieszki i łańcuszki dostępne są w wersji srebrnej i pozłacanej. 

sellPozłacana bransoletka z łapką zwierzaka
Srebrna celebrytka pokryta 24K złotem.  Bransoletka wspaniale prezentuje się na co codzień, ale pasuje także do eleganckich stylizacji na specjalne okazje. Prostota, skromność i...
130,00 zl

sellPozłacany choker z łapką zwierzaka
Srebrna celebrytka pokryta 24K złotem. Naszyjnik jest delikatną ozdobą, którą można swobodnie nosić na co dzień. Sprawdzi się także jako subtelny i stylowy dodatek do eleganckie...
170,00 zl

sellSrebrna zawieszka do chokera z łapką zwierzaka
Ażurowa zawieszka do chokera - samodzielny element, który z łatwością wymienisz na swoim łańcuszku Believy. Kupując jeden choker stwarzasz możliwość komponowania wielu zestawów....
60,00 zl

Już niedługo w Believy znajdziesz także kolczyki, które świetnie dopełnią codzienny look. Kolczyki będą dostępne ze wszystkimi motywami naszych zawieszek - także z łapką zwierzaka. Zapisz się do newsletera by dowiedzieć się o pojawieniu się nowości w sklepie z biżuterią online.

Jak nosić biżuterię z motywem łapki zwierzaka

Biżuteria z motywem łapki zwierzaka to subtelny i elegancki sposób na podkreślenie swojej miłości do zwierząt. Można ją nosić zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Delikatne i stylowe zawieszki z łapkami idealnie wpasują się w casualowe stylizacje, nadając im osobisty charakter.

Srebrna bransoletka pokryta pozłoceniem z zawieszką z motywem łapki psa - idealna dla psiej mamy

Dlaczego warto wybrać biżuterię z motywem łapki zwierzaka?

Wybierając biżuterię z motywem łapki zwierzaka, nie tylko podkreślasz swoją miłość do zwierząt, ale również wspierasz ideę troski o ich dobro. Ponadto, taki wybór może być doskonałym prezentem dla bliskiej osoby, która również jest miłośnikiem zwierząt. Zawieszki i bransoletki z motywem łapki zwierzaka to subtelny sposób na przekazanie swojego wsparcia dla wszelkich działań na rzecz ochrony zwierząt.

Kobieta tuląca psa - bransoletka z motywem zwierzęcym idealna dla psiej mamy.

Personalizacja biżuterii z motywem łapki zwierzaka

Dzięki różnorodności produktów z motywem łapki zwierzaka, można je dopasować do własnych preferencji i stylu. Warto także pomyśleć o personalizacji biżuterii – na przykład, można dodać inicjały swojego pupila, które będą symbolizować wyjątkową więź z ukochanym zwierzakiem.

stackKolekcja:
Łapka zwierzaka
Uniwersalny wzór zwierzęcej łapki odzwierciedla zamiłowanie do świata natury i przyrodniczą pasję, miłość do zwierząt i troskę o ich dobro. Zawieszka z łapką zwierzaka jest ozna...

Inspiracje i pomysły na stylizacje

Biżuteria z motywem zwierzęcej łapki świetnie prezentuje się zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi zawieszkami czy bransoletkami. Można łączyć ją z różnymi elementami biżuterii tworząc unikatowe zestawy, które odzwierciedlają indywidualne zainteresowania i pasje.

Zawieszki z motywem Twojej pasji: góry, łapka psia, wiara, ogród, fotografia, gotowanie, pasja bycia mamą.

Podsumowanie

Uniwersalny wzór zwierzęcej łapki odzwierciedla zamiłowanie do świata natury i przyrodniczą pasję, miłość do zwierząt i troskę o ich dobro. Zawieszka z łapką zwierzaka jest oznaką przywiązania do ukochanego pupila - nie ważne czy masz psa, kota czy królika - zawsze będzie przypominała Twojego czworonogiego przyjaciela. To piękny sposób na okazanie swojej miłości do czworonogów i zaangażowanie w ich dobro.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz pozłacaną czy srebrną biżuterię, możesz być pewna, że jej subtelny i elegancki wygląd będzie doskonale pasował do każdej stylizacji - my zadbamy o jakość wybranych przez Ciebie produktów.

Spraw sobie lub swoim bliskim prezent, który będzie codziennym przypomnieniem o miłości, jaką darzymy nasze zwierzęta.

#pasjabyciasobą

Tagi: