Motyw aparatu fotograficznego - biżuteria dla miłośniczek fotografii

Motyw aparatu fotograficznego - biżuteria dla miłośniczek fotografii

“Fotograf nie przestaje widzieć, nie przestaje kadrować, nie wyłącza się jak aparat. Jest fotografem przez cały czas.”
Annie Lebovitz

Fotografia jest Twoją pasją? Biżuteria z motywem aparatu w metaforyczny sposób pokaże Twoje zamiłowanie do fotografii, bez słów opowie o tym, co dla Ciebie ważne. Zapraszamy do świata symbolicznej biżuterii Believy - odkryj nasz subtelny minimalizm, który podkreśla kobiece piękno i zwraca uwagę na istotne w życiu wartości.


Fotograficzna pasja

“Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie.”
Chase Jarvis

We współczesnym świecie kultury wizualnej aparat (najczęściej ten w smartfonie) jest wiernym towarzyszem życia większości z nas. Wszechobecny Internet zalewa nas obrazami, nakręca do jeszcze bardziej intensywnego korzystania z telefonów, dostarcza też inspiracji i motywacji do rozwoju - na przykład fotograficznej pasji, która często zaczyna się od podziwiania twórczości bardziej lub mniej znanych artystów publikujących swoje prace w mediach społecznościowych i na blogach. To bardzo charakterystyczne dla naszych czasów. W rzeczywistości offline wystarczy ciekawość świata i obserwacja bliskiego nam otoczenia, by z wypiekami na twarzy sięgać po aparat. Piękno przyrody i drugiego człowieka oraz chęć zatrzymania na zawsze ulotnych chwil często są impulsem wywołującym fotograficzną pasję.

“Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię zdjęcia. Wówczas odpowiadam „a dlaczego Ty jesz”? 
James Lalropui Keivom

I tak sięgając niemal każdego dnia po aparat, fotografujemy życie, naszą codzienność i ludzi, wszystko co nam się przydarza. Portretujemy naszych bliskich, uwieczniamy sceny rodzajowe, zatrzymujemy w kadrze krajobrazy, przedmioty, niepowtarzalne momenty z ważnych i mniej ważnych wydarzeń pędzącego życia - każdy z tych tematów fotograficznych przewija się przez galerię także Twoich zdjęć, a Ty stajesz się dokumentalistą, reporterem zatrzymującym w kadrze sceny z własnego życia.

Jak mówił doskonały francuski fotograf, "ojciec fotoreportażu", Henri Cartier-Bresson: 

“Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”

Kiedy fotografowanie staję się czymś więcej niż spontanicznym naciskaniem migawki, zmienia się w pasję, pozwala na wyrażanie siebie i osobistego spojrzenia na świat. Zdjęcia stają się portretami wrażliwości autora. Obiektyw daje wolność tworzenia, a fotograf może pójść drogą artysty.

A Ty? Masz słabość do fotografii?

Biżuteria z pasją

Bez względu na to czy jesteś profesjonalnym fotografem czy zajmujesz się fotografią amatorsko lub po prostu robisz zdjęcia, bo uwielbiasz to robić - symboliczna biżuteria Believy jest dla Ciebie. Dodatki z duszą i atrakcyjnym designem podkreślają osobisty styl, a miłość do fotografowania splatają z pasją bycia sobą.

Biżuteria tworzona z pasją i wyrażająca wielkie pasje to doskonały pomysł na
 prezent dla fotografki
upominek dla młodej osoby zainteresowanej fotografią
(by inspirować i wspierać rozwój w tym kierunku)
→ podarunek dla początkującej fotografki
(by podnieść motywację do działania, rozwoju i poszukiwania własnej drogi w tej dziedzinie)
prezent dla osoby ceniącej fotografię jako sztukę, która pasjonuje się twórczością innych
 upominek dla kogoś kto kocha rodzinne albumy, gromadzi wspomnienia w postaci zdjęć i uwielbia do nich wracać przeglądając własne zbiory

Dzieląc się z Wami naszą pasją (tworzenia i fotografowania) zachęcamy do spojrzenia na siebie przez pryzmat osobistych zdolności i zainteresowań. To niezwykle ważne, by uświadomić sobie własne talenty i dążyć do rozwijania ich, do realizacji siebie, do pasji bycia sobą. Dzięki symbolicznej biżuterii możesz podkreślić jak ważne miejsce w Twoim życiu zajmuje pasja, którą pielęgnujesz.

stackKolekcja:
Aparat
„Fotograf nie przestaje widzieć, nie przestaje kadrować, nie włącza się i nie wyłącza jak aparat. Jest fotografem przez cały czas.” – Annie Leibovitz Kiedy fotografowanie staje ...

Motyw i symbolika aparatu fotograficznego w biżuterii

Aparat fotograficzny jako motyw w biżuterii nie jest nowością, dosyć często pojawia się w naszyjnikach, zawieszka do bransoletek czy dekoracyjnych breloczkach. W naszym ujęciu to zarys aparatu wpisany w koło. Subtelna zawieszka o mocnym, symbolicznym przekazie. Delikatny wzór, który pojawia się w naszyjnikach, bransoletkach oraz kolczykach marki Believy - prostota i minimalizm to nasze znaki rozpoznawcze.

Symbolika aparatu w biżuterii

Ażurowa zawieszka z zarysem aparatu - motyw dla artystycznej duszy, dla której świat widziany przez obiektyw jest ciekawszy i bogatszy. To wzór dla tych, dla których fotografia to życiowa pasja, filozofia życia i sposób wyrażania siebie.

Symbol aparatu mówi o sercu wrażliwym na piękno, które dzięki zaangażowaniu i wrażliwości emocjonalnej tworzy ujmujące fotografie, pełne treści, emocji i subiektywnego piękna. Aparat symbolizuje także słabość, a może raczej namiętność, do obcowania ze sztuką współczesną, której tak ważną częścią jest fotografia.

Jeśli masz to szczęście, że praca zawodowa łączy się z Twoimi zainteresowaniami albo wręcz jest realizacją Twoich pasji - biżuteria o bogatej symbolice może stać się Twoją ulubioną.

Cytaty o fotografii - inspirujące myśli znanych fotografów 

“Fotografowanie oznacza rozpoznanie - jednoczesne i w ułamku sekundy - zarówno samego faktu, jak i form wizualnych, które nadają mu znaczenie. To zgranie umysłu, oka i serca wzdłuż jednej, łączącej je prostej.”
Henri Cartier - Bresson

“Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji. To umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu. Odkryłem, że nie jest zbyt istotne co widać – istotne jest to, co potrafisz z tym zrobić.”
Elliot Erwitt

“Fotografia jest sposobem odczuwania, dotykania, kochania. To, co złapałeś na filmie, zostało uwiecznione na zawsze… Zapamiętuje małe rzeczy, długo po tym, jak zapomniałeś wszystkiego.”
Aaron Siskind

“Cały sens robienia zdjęć jest taki, że nie musisz wyjaśniać rzeczy słowami.”
Elliott Erwitt

“Spójrz i pomyśl zanim otworzysz migawkę. Serce i umysł są prawdziwymi soczewkami aparatu.”
Yousuf Karsh

“Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeśli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.”
Don McCullin

“Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?”
Ernst Haas

“Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię zdjęcia. Wówczas odpowiadam „a dlaczego Ty jesz”? 
James Lalropui Keivom

“Kiedy fotografuję, to otwartym okiem patrzę na świat, a zamkniętym spoglądam w głąb siebie.”
Henri Cartier - Bresson

“Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
Henri Cartier - Bresson

“Zdjęcia krajobrazowe są w rzeczywistości krajobrazami wewnętrznymi.”
Minor White

“Jeśli świat jest tematem fotografii, fotograf się nie liczy ale jeśli fotografia jest narzędziem nieustraszonej, poszukującej subiektywności – fotograf jest wszystkim.”

Susan Sontag

“Portret nie powstaje w aparacie, ale po obu jego stronach.”
Edward Steichen

“Fotograf nie przestaje widzieć, nie przestaje kadrować, nie włącza się i nie wyłącza jak aparat. Jest fotografem przez cały czas.”
Annie Leibovitz

“Fotografia jako potężne medium wyrazu i komunikacji oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania.”
Ansel Adams

“Jeżeli coś mnie zainteresowało, zaskoczyło czy pobudziło do pracy, to jest to wystarczający powód, żeby podziękować Bogu i działać!. Odważyć się na bycie irracjonalnym! – uwolnić od formy, otworzyć na każdy świeży impuls.”
Edward Weston

“Aparat fotograficzny jest nie tylko przedłużeniem oka, ale również umysłu. Może widzieć ostrzej, dalej, bliżej, wolniej i szybciej niż oko. Może ujrzeć niewidzialne światło. Dzięki niemu możemy zobaczyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Zamiast używać aparatu tylko do odtwarzania obrazów chciałbym stosować go, tak by to, co niewidzialne dla oczu, stało się widzialne.”
Wynn Bullock

“Fotografia to smakowanie życia w 1/100 sekundy.”
Marc Riboud

“Jest jedna rzecz, którą musi posiadać każda fotografia – ludzki wymiar. Ten rodzaj fotografii to realizm, jednakże realizm to nie wszystko. Musi jeszcze temu towarzyszyć wizja i dopiero połączenie tych dwóch cech tworzy dobre zdjęcie. Trudno jest określić cienką linię, gdzie kończy się materia, a zaczyna umysł.”
Robert Frank

“Przedmiotem fotografii nie są fotografowane rzeczy, lecz to, jak one wyglądają po sfotografowaniu.”
Garry Winogrand

“Przykazanie dla fotografów i innych twórców: nie pożyczaj duszy od innego artysty, choćby nie wiem jak ci się spodobała, ponieważ w tym samym momencie stracisz swoją duszę, która jest źródłem wyjątkowości tego, co robisz. Amen.”
Joanna Maria Rybczyńska

“Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.”
Robert Bresson

“Jako fotografowie musimy nauczyć się osłabiać siłę naszych przekonań. Gdy podchodzisz do przedmiotów, koncentruj na nich wzrok, rozglądaj się na lewo, przenoś spojrzenie na prawo. Obserwuj, jak rosną, gdy się przybliżają i jak się ze sobą łączą lub jak się od siebie różnią, kiedy zamieniasz pozycję. Stopniowo powstają między nimi relacje – niekiedy ich charakter wydaje się być ostateczny. Wtedy rób zdjęcie.”
Aaron Siskind

“W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie o głębię ostrości.”
Peter Adams

“Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie.”
Chase Jarvis

“Fotografia nie ma zasad. To nie sport. Ważny jest efekt, a nie sposób, w jaki został osiągnięty.”
Bill Brandt

“Światło tworzy zdjęcie. Musisz je czuć, podziwiać i kochać. Przede wszystkim jednak poznawaj światło. Studiuj je ze wszystkich sił, a poznasz klucz do fotografii.”
George Eastman

“Zawsze znajdzie się ktoś, kto zwraca uwagę tylko na aspekt techniczny. Ci ludzie najczęściej zadają pytanie „jak”, podczas gdy tacy, których cechuje ciekawość świata, pytają „dlaczego”. Osobiście wolę inspirację od informacji.”
Man Ray

“Fotografia to sekret sekretu. Im więcej ci powie, tym mniej o nim wiesz.”
Diane Arbus

“Patrz oczyma, fotografuj sercem.”
David duChemin

“Fo­tog­ra­fia - ułamek se­kun­dy , który może trwać wiecznie.”
autor nieznany

“Fo­tog­ra­fia- skar­bni­ca wspom­nień mie­szcząca się w kieszeni.”
autor nieznany

“Fo­tog­ra­fia to możli­wość przed­sta­wienia zwykłych przed­miotów, w niezwykły sposób.”
autor nieznany

“Robienie zdjęcia, zamrożenie chwili, pokazuje, jak naprawdę jest bogata rzeczywistość.”
autor nieznany