Pakowanie prezentów - prosto, szybko i elegancko

Pakowanie prezentów - prosto, szybko i elegancko

Jest! Masz kupiony i przygotowany na specjalną okazję prezent. Będzie ekstra! Długo zastanawiałeś się co wybrać, z czego będzie zadowolona… i w końcu udało się zdobyć ten idealny podarunek. Jeszcze tylko ozdobne opakowanie i gotowe. Tylko… lub aż opakowanie. 

Wbrew pozorom pakowanie prezentu w efektowny sposób nie musi być trudne, męczące ani frustrujące. Zanim zaczniesz pakować już masz w głowie “nie umiem” albo “w sumie spróbuję, ale znowu będzie krzywo”. Znajomy temat?  Podpowiadamy jak to zrobić, żeby Twój prezent już od pierwszej chwili, w momencie wręczenia, był zachwycający.

subtelna biżuteria na prezent

Po co w ogóle pakować prezent?

Na początku warto sobie zadać pytanie: po co w ogóle pakować prezent w dodatkowe opakowanie? Przecież to tylko moment, a kolorowy papier zostanie zerwany i razem ze wstążką niemal natychmiast zamieszkają w koszu na śmieci. Strata czasu i środków aby przez chwilę podczas wręczania prezentu przedmiot był niewidoczny i zagadkowy.

Z pragmatycznego punktu widzenia pewnie tak, ale ja mam wątpliwości czy to jest najważniejsze w chwili kiedy wręczamy prezent. Przecież podarunki zazwyczaj przygotowujemy z jakiegoś specjalnego powodu, to element świętowania ważnych okazji, rocznic, świąt, przełomowych decyzji. Coś co z natury jest niecodzienne i ma w sobie element niezwykłości.

A jeśli prezent będzie czymś niezaplanowanym, spontanicznym i bez okazji? To jeszcze lepiej! Moim zdaniem każdy prezent powinien mieć w sobie element zaskoczenia, a taki spontaniczny podarunek już z samej istoty jest niespodziewany i zaskakujący tym, że w ogóle się pojawia. Od serca zapakowana niespodzianka będzie jeszcze większą radością dla obdarowanej osoby.

Starając się o piękną oprawę upominku pokazujemy, że świętowanie z kimś obdarowywanym jest dla nas ważne, że zależy nam na tej osobie i trud, który wkładamy w przygotowanie prezentu na wszystkich etapach jest właśnie dla niej. Myślę, że warto.

Nie odpuszczamy - pakujemy!

Zadbałeś już o odpowiedni upominek, dałeś z siebie wszystko aby był trafiony, a może i więcej - będzie spełnieniem marzeń. Czas dopełnić dzieła - zapakować prezent i stworzyć mu aurę tajemniczości.

Kiedy pakujesz prezent myśląc o osobie, której go podarujesz, okaże się, że zajęcie to może być dla Ciebie ekscytujące i wciągające. A jeśli dasz się ponieść fantazji - przepadniesz w sklepie papierniczym lub innym zaopatrzonym w akcesoria craftowe i DIY. Wiem co mówię ;-) i nawet jeśli chwilowo nie masz pomysłu jak się zabrać za pakowanie wystarczy rzucić okiem na platformę Pinterest a okaże się, że inspiracji starczy na dziesiątki kolejnych prezentowych wyzwań. bransoletka z zawieszką na prezent
naszyjnik z zawieszką na prezent

Jak zapakować prezent - poradnik

Startujemy.

  • Oceń czy Twój prezent ma regularne kształty czy raczej ma nietypową formę - od tego będzie zależało na jaki rodzaj opakowania możesz sobie pozwolić.
  • Zastanów się czy upominek wymaga dodatkowego zabezpieczenia (np. przed stłuczeniem lub zagubieniem drobnych elementów itp.)
  • Upewnij się że metka z ceną została zdjęta, a sklepowe opakowanie nie ma załączonego paragonu.
  • Zdecyduj czy będziesz pakować prezent własnoręcznie, czy poszukasz gotowych rozwiązań dodając drobny akcent od siebie.
  • Jeśli nie masz pomysłu i wiedzy jak to zrobić, poszukaj inspiracji w sieci (możesz skorzystać z dokładnych instrukcji pakowania i dekorowania).
  • Przygotuj z własnych zasobów lub kup materiały potrzebne do pracy. Wybierz takie, które według Ciebie spodobają się osobie, dla której pakujesz niespodziankę. 

Co dalej?

Kiedy decydujesz się na samodzielne pakowanie prezentu w tradycyjny papier ozdobny pamiętaj o kilku ważnych rzeczach:

  • liczy się przede wszystkim estetyka - nie musi być idealnie, ale musi być widać, że się starasz, zrób to schludnie i starannie na miarę Twoich możliwości
  • nie zniechęcaj się przy nieudanej próbie, pomyśl o tym, że robisz to dla większej radości bliskiej Ci osoby
  • przygotuj czyste miejsce pracy oraz: papier ozdobny, nożyczki, taśmę klejącą (najlepiej dwustronną), wstążkę/kokardkę lub inne elementy dekoracyjne (np. sznurek, kwiaty, naklejki itp.)

Jeśli zdecydujesz się na gotowe pudełko czy torebeczkę pamiętaj, że zawsze jest miejsce na Twój osobisty akcent - bilecik, wstążka czy kokardka, którą samodzielnie wykonasz lub choćby wybierzesz i przymocujesz będzie mówiła o Twoim zaangażowaniu.

Jeżeli poniesie Cię wyobraźnia i postawisz na kreatywne pakowanie to wspaniale! Pakując upominek w nieszablonowy sposób (korzystając z internetowych podpowiedzi czy zupełnie po swojemu) uzyskasz niepowtarzalny efekt, a Twój prezent będzie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. 

 

Pakowanie biżuterii na prezent - pudełko prezentowe Believy

Opakowania są dla nas ważną częścią produktów, ich dopełnieniem oraz kontynuacją naszej wizji elegancji, subtelności i prostoty. Elegancko, minimalistycznie ale z efektem wow:

koperta  ●  pudełeczko    torebka prezentowa

Miękka koperta oraz pudełeczko z wytłoczonym logo marki jest naszym standardowym opakowaniem.

Torebka prezentowa z eleganckim nadrukiem to nasza dodatkowa propozycja - możesz ją dokupić jako osobny produkt i sprawić, że Twój podarunek zyska jeszcze bardziej wyjątkową oprawę. 

Torebka prezentowa Believy to jedna z wygodniejszych opcji pakowania upominków w postaci biżuterii - po lekkim modelowaniu kształtu jest gotowa do użycia. Z tyłu posiada otwory, przez które z łatwością przeciągniesz wstążkę by z przodu zawiązać ją w dekoracyjną kokardkę. W środku jest dość miejsca by wsunąć bilecik lub kartkę z życzeniami. 

To szybkie i pewne rozwiązanie dla każdego.

Zobacz jak pakujemy biżuterię Believy

Wiemy z własnego doświadczenia, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego dbamy o szczegóły i pakujemy naszą biżuterię wkładając w to dużo serca, aby moment, w którym otwierasz swój produkt po raz pierwszy był wyjątkowy i niezapomniany! 

Jeśli Twoje zamówienie jest prezentem, który przygotowujesz dla kogoś - Ty także pakuj swoje prezent z sercem.