Biżuteria symboliczna Believy - symbolika zawieszek

Biżuteria symboliczna Believy - symbolika zawieszek

Biżuteria to taka "kropka nad i" w indywidualnym stylu każdej kobiety. Dodatki biżuteryjne wiele mówią o osobie, która je nosi - wyrażają upodobania estetyczne i pokazują osobowość. Poczuj pasję bycia sobą! … pokaż kim jesteś i wzmocnij poczucie własnej wartości, nosząc ozdoby o symbolicznym znaczeniu.

Wejdź do świata symbolicznej biżuterii Believy i poznaj nasze zawieszki, aby wybrać te które najlepiej oddają wartości, którymi się kierujesz i pasje, którym oddajesz serce.

aparat fotograficzny

„Fotograf nie przestaje widzieć, nie przestaje kadrować, nie włącza się i nie wyłącza jak aparat. Jest fotografem przez cały czas.” – Annie Leibovitz
Kiedy fotografowanie staję się czymś więcej niż spontanicznym naciskaniem migawki, zmienia się w pasję, pozwala na wyrażanie siebie i osobistego spojrzenia na świat. Zdjęcia stają się portretami wrażliwości autora. Obiektyw daje wolność tworzenia, a fotograf może pójść drogą artysty.

Motyw aparatu fotograficznego przedstawia hobby lub sposób na życie jakim jest fotografowanie - dla amatorek i profesjonalistek, to symbol pasji do uwieczniania interesujących ludzi, wydarzeń, miejsc. Fotografia jako droga wyrażania siebie i osobistego spojrzenia na świat daje wolność tworzenia. Aparat symbolizuje także słabość, a może raczej namiętność, do obcowania ze sztuką współczesną, do której fotografia jest zaliczana.

Srebrny naszyjnik celebrytka z zawieszką z motywem aparatu fotograficznego, choker dla fotografki, prezent dla fotografa, biżuteria Believy z motywem aparatu

fale

Symbol morskich fal skrywa w sobie całą gamę pięknych uczuć i wspomnień związanych z podróżami i miłością do nadmorskiego krajobrazu. To zamknięte w ażurowej zawieszce wspomnienia beztroskich wakacji, falujące, rozedrgane morze, szum fal, miękki piasek, rozgrzane słońcem kamienie, wschody i zachody słońca na plaży. 

Biżuteria z symbolem fal oddaje także pasję do sportów wodnych, żeglowania, surfingu i spędzania czasu na wodzie. To wzór dla wszystkich kochających naturę i podróże w znane i nieznane miejsca w bliskości wody. Fala to także ruch, nieustanna zmiana - symbol aktywności i otwartości na zmiany.

Srebrna bransoletka celebrytka z zawieszką z motywem fal, biżuteria Believy z falami

gołębica

Gołąb jest symbolem Ducha Świętego i natchnienia Bożego. Nasza zawieszka ma przypominać o Jego darach a także o zaufaniu Bożej Opatrzności. Dla wielu z nas gołąb jest symbolem pokoju i pojednania. Motyw ptaka to również metafora wolności i niezależności, mówi o odważnym kroczeniu przez życie.

srebrna pozłacana bransoletka z zawieszką z motywem gołębia, biżuteria Believy

góry

Kontur górskich szczytów oddaje miłość do gór i upodobanie do tych wyjątkowych, zanurzonych w chmurach krajobrazów, zauroczenie w górskiej scenerii. To symbol wielkiej życiowej pasji dla taterniczek, alpinistek, amatorek wędrówek i wspinaczki w plenerze. Biżuteria z motywem gór to opowieść o podróżach, trekkingach i niesamowitych widokach. Każdy naszyjnik, bransoletka czy kolczyk to mały fragment tych niesamowitych chwil, które można nosić zawsze przy sobie.

Srebrna bransoletka z motywem gór, pozłacana bransoletka z górami, biżuteria Believy

krzyż

Krzyż jest symbolem śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, zbawczej miłości Boga do człowieka. Jest to zewnętrzny wyraz przynależności do wspólnoty chrześcijańskiej.

Srebrna bransoletka celebrytka z krzyżykiem, pozłacana bransoletka celebrytka z zawieszką Believy

kura

Kura jest symbolem dobra i w takim pozytywnym kontekście pojawia się w wielu baśniach, bajkach, legendach i opowieściach. Łacińskie słowo ‘cura’ oznacza opiekę i troskę, a to wyjaśnia dlaczego zwierzęta te są człowiekowi bliskie - potrzebujemy siebie nawzajem, udomowione tysiące lat temu kury dają pożywienie i towarzyszą człowiekowi na wszystkich szerokościach geograficznych (nie ma ich tylko na Antarktydzie), kura domowa nie występuje w środowisku naturalnym. Kury są rodzinne i emocjonalne jak człowiek.

Nasza zawieszka z motywem kury powstała na bazie marzeń o własnych kurkach i z zauroczenia spokojnym życiem w bliskości natury. Dedykujemy ją wszystkim osobom, którym bliskie są zagrodowe tematy, przyroda i idea slow life.

Pozłacane kolczyki z motywem kury, biżuteria Believy, slow life

 

łapka zwierzaka

Uniwersalny wzór zwierzęcej łapki odzwierciedla zamiłowanie do świata natury i przyrodniczą pasję, miłość do zwierząt i troskę o ich dobro. Zawieszka z łapką zwierzaka jest oznaką przywiązania do ukochanego pupila - nie ważne czy masz psa, kota czy królika - zawsze będzie przypominała Twojego czworonogiego przyjaciela.

Bransoletka z kamienia słonecznego z zawieszką z łapką zwierzaka, biżuteria z kamieni naturalnych Believy

napis mama

Biżuteria Believy z prostym i wymownym napisem “mama” symbolizuje macierzyństwo, oddaje miłość i szacunek dla kobiety jako matki. To wyraz uznania dla mamy i jej wielkiej życiowej misji rodzicielstwa. Zawieszkę tą dedykujemy wszystkim mamom zakochanym w swoim macierzyństwie i jego pięknie, bez względu na porażki, trudy i słabości. “Mama” to pełen ciepłych uczuć motyw dla każdej kobiety, która chce pokazać światu swoje powołanie do kochania i wychowywania dzieci. To biżuteria, która mówi: jestem mamą i jestem z tego dumna.

Kolekcja srebrnej i pozłacanej biżuterii Believy z napisem “mama” to doskonały pomysł na prezent na Dzień Mamy oraz jako urodzinowy lub imieninowy upominek dla mamy. Subtelna, prosta i wzruszająca zawieszka podarowana przez dorosłe dziecko niesie ogromny symboliczny przekaz, taki prezent mówi: Mamo zawsze będziesz dla mnie ważna, cięgle jesteś mi potrzebna w swojej życiowej macierzyńskiej misji.

Odkryj nasze bransoletki i naszyjniki z delikatnymi zawieszkami dla mamy - bez wątpienia jednej z najważniejszych kobiet w życiu. Twoja mama z pewnością doceni taki pełen czułości podarunek. A jeśli Ty jesteś mamą - nie zapominaj o sobie, wybierz coś dla siebie i noś symbol swojej rodzicielskiej pasji przy sobie.

Pozłacana celebrytka z zawieszką z napisem mama, srebrny choker, naszyjnik z zawieszką, biżuteria Believy

Matka Boża Częstochowska

Matka Boska Częstochowska (Czarna Madonna, Bogarodzica, Królowa Polski) - Ażurowa zawieszka z wizerunkiem Maryi to religijny wzór dla osób, którym postać Matki Bożej jest szczególnie bliska (zawieszka spełnia rolę medalika). Czarna Madonna czczona jest w Kościele rzymskokatolickim i w Cerkwii prawosławnej. Cudowny wizerunek Maryi z częstochowskiego obrazu symbolizuje nadzieję na lepsze jutro, a obecność Matki Bożej daje wiernym poczucie bezpieczeństwa i wsparcia w trudnych chwilach.

Srebrna bransoletka celebrytka z zawieszką Matki Bożej, medalik Matka Boska Częstochowska, biżuteria Believy

muffinka

Babeczka, ciastko czy muffinka - pyszności mają wiele smacznych określeń, a ich symbolika kieruje nas do kuchni, gdzie mnóstwo entuzjastek pieczenia oddaje się pasji tworzenia słodkich przekąsek. Zawieszka z muffinką będzie idealna dla wszystkich słodziaków i ciastkożerców.

Srebrna bransoletka clebrytka z zawieszką, biżuteria Believy z muffinką

napis Noel

Noel - (’noel’ w jęz. ang = kolęda, ‘noël’ w jęz. franc. = Boże Narodzenie, kolęda) - kolęda to utwór religijny mówiący o narodzinach Jezusa. Biżuteria z tym symbolicznym napisem przypomina, że istotą Świąt Bożego Narodzenia jest Jego przyjście na świat. Zawieszka “Noel” wyraża także ciepło i rodzinny klimat tych najbardziej wyjątkowych dni w roku. W subtelnej, minimalistycznej biżuterii idealnie dopasowanej do atmosfery Świąt będziesz pewna siebie, a poczucie dobrego przygotowania na tę szczególną okazję przyniesie Ci jeszcze więcej radości świętowania wśród blasku świec, zapachu igliwia i pysznych wypieków. Biżuterię “Noel” polecamy także jako prezent mikołajkowy lub pod choinkę - bliskiej osobie podaruj dodatki z duszą, które przywołają dobre wspomnienia okresu Bożego Narodzenia i wspólnie spędzonego czasu.

Srenbna celebrytka, naszyjnik ze świątecznym motywem, Noel, biżuteria Believy, choker prezent na Święta, pod choinkę

roślinka (gałązka)

Gałązka jest symbolem natury i życia w zgodzie z naturą, wyraża zachwyt nad pięknem stworzenia. Ten subtelny wzór to także metafora kobiecej delikatności i wdzięku. A tych co serce oddali roślinom i nie wyobrażają sobie życia bez otoczenia żywą zielenią - alegoria gałązki przenosi do świata roślinnej, ogrodniczej pasji.

Pozłacane kolczyki z motywem roślinnym, koczyki z roślinką, biżuteria Believy z gałązką

serce

Serce to uniwersalny symbol miłości, przyjaźni i głębokich uczuć. Nasza kolekcja srebrnej biżuterii z motywem serca od Believy to wyjątkowy sposób na wyrażenie uczuć oraz podkreślenie niezwykłych więzi, które nas łączą. Odkryj nasze eleganckie zawieszki, kolczyki, bransoletki i naszyjniki z sercem, idealne jako prezent dla ukochanej osoby, bliskiej przyjaciółki czy rodziny. Niech każdy kawałek biżuterii będzie przypomnieniem o miłości, która nas otacza.

Srebrny naszyjnik z sercem, choker pozłacany z serduszkiem, biżuteria Believy z motywem serca, prezent dla ukochanej, żony, dzieczyny

sztućce

Sztućce to niebanalny motyw w biżuterii, urokliwy i delikatny w naszym wydaniu. Motyw maleńkiego widelca i noża odsyła nas do bogatego, barwnego i niezwykle ciekawego świata kulinarnej pasji, której oddaje się wiele kobiet. Stworzony dla gotujących oraz uwielbiających rozkoszowanie się smakami.

Zawieszka ze sztućcami przypadnie do gustu szefowej kuchni, restauratorce oraz pani domu gotującej dla rodziny i przyjaciół. To zawieszka dla wszystkich pań tworzących wspaniałą atmosferę przy wspólnym stole. Biżuteria o takiej symbolice doskonale pasuje dla każdej pasjonatki kuchni świata i amatorki turystyki kulinarnej, gdzie poznawanie lokalnej kuchni jest motywem przewodnim podróży.

Pozłacane kolczyki z motywem sztućców, pasja kulinarna, biżuteria Believy

śnieżynka

Śnieżynka - każdy płatek śniegu jest wyjątkowy i unikalny - jak osoba, która nosi zawieszkę z motywem śnieżynki. Płatek śniegu ma skomplikowaną strukturę, niepowtarzalną, piękną i fascynującą - zupełnie jak wnętrze człowieka. Śnieżynka symbolizuje potęgę natury i jej niebywałe piękno, jest także metaforą zimy i zimowych aktywności. To wzór dla osób uwielbiających korzystać ze śnieżnych uroków zimy, kochających sporty zimowe i mroźne wędrówki. Śnieżynka podkreśla także świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę zimowych dni. Biżuteria z tym motywem doskonale sprawdzi się w świątecznych stylizacjach i codziennym, zimowym ubiorze - to świetny wybór na co dzień, do pracy i na uroczyste okazje. Wybierasz dla siebie? Czy dla bliskiej osoby jako podarunek od św. Mikołaja lub niespodzianka pod choinkę?

Bransoletka celebrytka ze świątecznym motywem, zawieszka śnieżynka, płatek śniegu, biżuteria Believy, bransoletka prezent na Święta, pod choinkę

 

· biżuteria symboliczna ·
· pomysł na prezent ·
· prezentownik ·
· pasja ·

Po więcej inspiracji zajrzyj na naszego Facebooka
i odwiedź nas na Instagramie

Tagi: