Jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

Istnieje kilka sposobów na wyczyszczenie srebrnego łańcuszka. Oto kilka z nich:

  1. Soda oczyszczona i folia aluminiowa: umieść łańcuszek na splocie folii aluminiowej, posyp go sodą oczyszczoną i zalej wrzącą wodą. Zanurz łańcuszek w wodzie i pozostaw na kilka minut, a następnie wyciągnij i dokładnie spłucz ciepłą wodą. Ten prosty trik usuwa czernienie z srebra.

  2. Pasta do zębów: niewielką ilość pasty do zębów nanieś na miękką szczoteczkę do zębów i delikatnie pocieraj nią srebrny łańcuszek. Następnie spłucz ciepłą wodą i osusz łańcuszek miękką szmatką.

  3. Sól i sok z cytryny: zanurz łańcuszek w gorącej wodzie z dodatkiem soli i soku z cytryny na kilka minut, a następnie wyciągnij i spłucz ciepłą wodą.

  4. Specjalistyczne środki do czyszczenia srebra: w sklepach jubilerskich i sklepach z artykułami do domu dostępne są specjalistyczne środki do czyszczenia srebra, które łatwo usuwają z niego zanieczyszczenia.

Pamiętaj, że przed zastosowaniem któregokolwiek z tych sposobów na wyczyszczenie srebrnego łańcuszka, należy sprawdzić, czy nie ma na nim delikatnych kamieni lub ozdób, które mogą ulec uszkodzeniu w trakcie czyszczenia.

 

 Zobacz w jaki sposób odświeżamy srebrną biżuterię

 

 

Więcej przydatnej wiedzy na temat srebrnej biżuterii znajdziesz w naszym artykule.