biżuteria z chrześcijańską symboliką marki Believy

Prezenty na Bierzmowanie z duchowym przesłaniem - Prezentownik Believy

Bierzmowanie dopełnia Chrzest Święty, to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, który według teologii chrześcijańskiej przynosi siedem darów - siedem wspaniałych przymiotów zsyłanych przez Boga na człowieka. Osoba bierzmowana zostaje umocniona bożymi darami: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.

Człowiek, który w swojej wolności decyduje się na wejście w kolejny etap wtajemniczenia religijnego zostaje umocniony przez Ducha Świętego. Poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenie krzyżmem przez biskupa, w obecności świadka Bóg zsyła 7 darów, by uzdolnić człowieka do mężnego wyznawania wiary, życia wiarą i obrony jej w razie konieczności.

Uroczystość ta ma wymiar bardziej osobisty i choć celebrowana jest mniej hucznie niż wesela czy pierwsze komunie, jest tu miejsce na przyjęcie i prezent upamiętniający ten szczególny dzień.

Jesteśmy przekonani, że w takich chwilach prezenty z duszą i chrześcijańskim przesłaniem mają sens. Stają się realnym wsparciem dla młodego człowieka w jego chrześcijańskim życiu. Motywują do dalszego rozwoju duchowości i pogłębiania wiary.

Prezenty na Bierzmowanie

Podobnie jak w przypadku uroczystości przyjęcia innych sakramentów w polskiej tradycji utrwaliło się przygotowywanie podarunków dla bierzmowanej osoby. Ze względu na rangę wydarzenia i jego przełomowy charakter prezent na Bierzmowanie powinien być naprawdę przemyślany i mieć wartość duchową. Przedmioty, na które się decydujemy powinny również odpowiadać osobowości obdarowywanej osoby. Wyjątkowy prezent stanie się pamiątką na resztę życia, miłym wspomnieniem tego dnia i wspólnego świętowania.

Ciekawych i oryginalnych możliwości jest całkiem sporo. Często w propozycjach pojawiają się różne postaci wizerunku Ducha Świętego, dewocjonalia, lektury i biżuteria (kobiecych propozycji prezentowych mamy znacznie więcej). A teraz konkrety - jaki prezent na Bierzmowanie, co wybrać i gdzie szukać?

Symboliczny prezent na Bierzmowanie

Oto najlepsze naszym zdaniem propozycje upominków odpowiadające religijnemu charakterowi wydarzenia, wartościowe ze względu na treść i przesłanie, a do tego o wysokich walorach estetycznych:

Biżuteria Believy z motywem religijnym - krzyż i gołębica

Propozycje Believy to nasze autorskie wzory utrzymane w stylistyce minimalizmu i prostoty. Delikatne łańcuszki z okrągłymi, ażurowymi zawieszkami tworzące bransoletki i naszyjniki celebrytki: srebrne i pozłacane, bransoletki, chokery, komplety biżuterii oraz zawieszki solo (jako dodatkowe elementy do samodzielnej wymiany na łańcuszku naszyjnika).

Pneumatofora - obraz/ikona Matki Bożej niosącej Ducha Świętego

Grafika, ikona czy obraz Maryi w dekoracyjnej oprawie będzie wyrazem chrześcijańskich wartości i jednocześnie atrakcyjnym dopełnieniem wnętrza, w którym zostanie umieszczony.

Krzyż Jezusa w ciekawej, dekoracyjnej formie

Ceramiczny krzyż od Tati Concept - to nowoczesne, radosne i pełne kolorów spojrzenie na dewocjonalia - Kaja i Oliwia tworzą świetne jakościowo i atrakcyjne wizualnie religijne przedmioty, które doskonale sprawdzą się w roli upominku dla młodej osoby.

  Plakat z religijnym przesłaniem - cytat z Pisma Świętego lub wizerunek Ducha Świętego

  Intrygujące i pełne barw plakaty Studia Błogo trafiają przez oczy do serca. Autorki Marta i Monika tworzą swoje grafiki i kaligrafie by jak twierdzą "Słowa odczytywane z plakatów i kartek, stawały się rzeczywistością." Taki podarunek doskonale ubogaci wnętrze mieszkania, a biblijne wersy czy krótkie modlitwy będą przybliżały do Boga.

   Książki z serii Youcat - ważne zagadnienia religijne słowem i podejściem skierowane do młodzieży

   "YOUCAT Modlitewnik młodych", "Biblia młodych YOUCAT", "YOUCAT Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych" wydane przez Edycję Świętego Pawła - dostępne na stronie internetowej wydawnictwa oraz w księgarniach stacjonarnych.

    Lektura subtelnie wspierająca rozwój duchowości i codzienne życie wiarą

    "Jak się modlić" - książka autorstwa ojca Adama Szustaka, dominikanina, który stworzył instrukcję obsługi relacji z Bogiem jak sam o niej pisze. To tekst, który prostym językiem uczy dobrej modlitwy i pokazuje jak wyjść na spotkanie z Bogiem w codziennym życiu.

     "Masz tylko jedno serce" to wybór najlepszych tekstów księdza Piotra Pawlukiewicza mówiących o miłości. Fragmenty konferencji, cytaty z różnych wypowiedzi tego niezapomnianego duchownego mogą stać się wspaniałą inspiracją, a nawet drogowskazem na życiowych ścieżkach.

     "365 krótkich opowiadań dla ducha" salezjanina Bruna Ferrero - pozycja niemal obowiązkowa w każdej domowej biblioteczce. Codzienna lektura krótkich tekstów w formie przypowieści pomaga zatrzymać się na chwilę refleksji.

     Pismo Święte w małym, poręcznym wydaniu

     Biblia Tabor, wyd. Edycja Świętego Pawła, które zmieści się do plecaka, walizki a nawet do kieszeni. Zawsze można mieć je przy sobie, a atrakcyjne wydanie zachęca do lektury. Biblia Tabor dostępna jest w internetowej księgarni Edycji Świętego Pawła.

       

       Wizerunek świętego patrona

       Ciekawe, barwne grafiki znajdziesz u ilustratorki Izabeli Włodek oraz na stronie zespołu grafików Coś się święci - to niezwykle kolorowe ujęcia świętych i innych religijnych motywów, doskonały dodatek do wnętrza i pamiątka z przesłaniem.

        Biblia Audio

        To pełny zapis Ksiąg Starego i Nowego Testamentu - Pismo Święte w formie słuchowiska we wspaniałej oprawie muzycznej, w którego nagraniu wzięły udział setki osób, w tym blisko pół tysiąca profesjonalnych aktorów i aktorek. Biblia Audio to doskonały prezent dla młodych ludzi i całych rodzin - dostępny w kilku wersjach: na płytach CD i pendrive’ach oraz w aplikacji mobilnej.

         Płyta z muzyką religijną

         Warto sprawdzić i przekonać się, że muzyka popularna może być genialnym sposobem na pogłębianie wrażliwości religijnej i wielką pomocą w codziennym życiu wiarą. Poza duchowym wsparciem jest po prostu dobra - bardzo dobra - obok cudownej muzyki i wspaniałych tekstów nie można przejść obojętnie. Polecamy artystów takich jak:
         Nie ma Go tuOwcaExodus 15TGD, Mate.O, Arkadio oraz projekt Boże Granie.

         Kartka okolicznościowa

         Kartka okolicznościowa z osobistym wpisem to doskonałe dopełnienie prezentu. To mały, ale wiele znaczący, dodatek, który można zachować na długie lata. Ręcznie zapisane słowa życzeń mają wielką moc przetrwania na papierze i w sercu.

          Prezenty o symbolice religijnej to podarunek dla ciała i ducha

          Wierzymy w umacniającą siłę symboli, które towarzyszą nam w codzienności, dlatego tak ważne naszym zdaniem jest dopasowanie prezentu do okoliczności. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie dwóch lub więcej propozycji i stworzenie wyjątkowego zestawu prezentów - np. biżuterii i książki. Mamy nadzieję, że zaprezentowane wyżej propozycje wartościowych prezentów na Bierzmowanie będą inspiracją dla wielu osób poszukujących upominku na tę ważną uroczystość.

          Pamiątka Bierzmowania dla dziewczyny - biżuteria na prezent

          Biżuteria o chrześcijańskim przesłaniu to doskonały upominek na Bierzmowanie. Wiemy już dlaczego warto zgłębić temat i postarać się o prezent o bogatej symbolice, niosący nieprzemijające wartości duchowe. Srebrna czy pozłacana biżuteria sama w sobie jest wartościowym upominkiem, bardzo kobiecym i wyjątkowym. Ubogacona symboliką chrześcijańską będzie nie tylko ozdobą, nie tylko dodatkiem podkreślającym urodę właścicielki, ale także widocznym znakiem jej przekonań i wartości, którymi się kieruje.

          Jak zapakować prezent na Bierzmowanie?

          Dowiedz się jak pakujemy prezenty Believy i zapakuj z nami.

          Zainspiruj się odwiedzając nasze media społecznościowe. Czekamy na Ciebie na Instagramie, Facebooku oraz na platformie Pinterest.

          Tagi: